Archiwum styczeń 2016


sty 29 2016 Termin oczekiwania na mieszkanie
Komentarze: 0

Oczekiwanie na mieszkanie trwać może nawet rok czasu, ponieważ jeśli w trakcie budowy deweloper sprzedaje już mieszkania, wtedy klienci muszą czekać na ich wykończenie. Jest to jednocześnie doskonały czas na dokonywanie formalności i staranie się o kredyt hipoteczny w banku. Deweloper zawsze daje tyle czasu ile to potrzebne, pod warunkiem, że klient jest zdecydowany na mieszkanie w okolicy, gdzie ono jest budowane. Termin uzależniony jest od bardzo wielu czynników, a głównym jest budowa. Wszystko jest zawsze napisane na papierze, jednak deweloper Geogrupa może czasem się spóźnić. W takiej sytuacji klient jest ponownie informowany o nowym terminie odbioru mieszkania.

Poza tym deweloper zawsze czeka na wpłatę pieniędzy, więc tutaj także uzależnione jest to od klienta. Warto mieć przygotowaną odpowiednią sumę w momencie, kiedy mieszkanie jest gotowe i można je po swojemu urządzać. W dużych miastach budowa trwa średnio dwa lata, dlatego jest to idealny czas, aby zacząć starać się o kredyt i planować wszystkie poszczególne kroki do posiadania mieszkania. Kiedy w okolicy zaczyna się budowa mieszkań, wieści bardzo szybko się rozchodzą. Są nawet ogłoszenia w mediach, ponieważ deweloper oczekuje, że inwestycja zwróci mu się i to podwójnie. Na apartamenty czeka się dłużej, ponieważ jakość budowy jest wyższa. W razie usterek, zawsze można złożyć reklamację i czekać na poprawki budowlane. 

ekonomia : :
sty 25 2016 Czy dział kadr jest konieczny w każdej...
Komentarze: 0

Niewiele osób pozostaje na etapie jednoosobowej działalności gospodarczej. Prędzej czy później każdy chce z tego wyjść, zacząć zatrudniać pracowników i zdjąć z siebie przynajmniej część odpowiedzialności.

Tutaj pojawia się jednak pytanie: kto ma obsługiwać kadry i płace? Oczywiście nie może to być prezes, ponieważ on ma znacznie ważniejsze zadania. Z kolei zatrudnianie jednego pracownika po to, żeby obsługiwał kilku innych zupełnie mija się z celem. 

Na co więc zdecydować się w takiej sytuacji?

Odpowiedzią są tutaj agencje zatrudnienia. Z uwagi na ogromny popyt na takie usługi, aktualnie niemal w każdym większym mieście istnieje kilkanaście takich firm. Jest więc w czym wybierać i można bez problemu podjąć decyzję o współpracy po przetestowaniu przynajmniej kilku kandydatów. 

Outsourcing kadr i płac doskonale się sprawdza właśnie w przedsiębiorstwach, które wyszły z etapu jednoosobowego, ale jeszcze nie są na tyle duże by budować oddzielne działy do zarządzania zasobami ludzkimi. Z tego powodu, usługi kadrowe wykonywane przez zewnętrzne firmy są czymś znacznie lepiej uzasadnionym ekonomicznie i z pewnością nikt nie żałuje podjęcia decyzji o współpracy z jakąkolwiek agencją zatrudnienia.

sty 06 2016 Otwieramy własną firmę w Wielkiej Brytanii...
Komentarze: 0

Tradycja swobód obywatelskich jest w Anglii bardzo silna. Na owe swobody składa się między innymi powszechne prawo do pracy, samozatrudnienia i bogacenia się, które to są postrzegane w zupełnie inny sposób.

Szczególną różnicę widać w podejściu prawa i urzędów do kwestii założenia własnej działalności gospodarczej w Wielkiej Brytanii. W jaki sposób założyć własną działalność? Co jest do tego potrzebne?

Nowe możliwości wraz z UE!
Wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej otworzyły się dla obywateli Polski nowe możliwości związane z otwieraniem własnych firm na terytoriach innych krajów członkowskich. Polacy wybierają jednak najczęściej właśnie Wielką Brytanię i to nie tylko dlatego, że emerytura w Anglii jest z znacznie wyższej wysokości niż wypłacana w Polsce.

Założenie firmy w Anglii przez jakiegokolwiek obcokrajowca, w tym również Polaków, nie wymaga żadnych specjalnych pozwoleń i licencji. Polacy jako obywatele UE są traktowani na równi z rodowitymi Anglikami i w żaden sposób nie można spotkać się tutaj z łamaniem zasady równego traktowania .

Jak wygląda założenie firmy w Wielkiej Brytanii?
Założenie własnej działalności gospodarczej w Wielkiej Brytanii jest niezwykle proste i z punktu widzenia polskiego bardzo często zaskakujące. Aby założyć firmę w Anglii opierającą się na naszym samozatrudnieniu wystarczy wysłać uzupełniony i prosty formularz (wzór do pobrania w Internecie) na adres właściwego urzędu podatkowego do trzech miesięcy po rozpoczęciu wykonywania działalności. Czy może to być jeszcze prostsze?

Inne wymagania
Warto pamiętać jednak o tym, że o ile tak wygląda przeważnie założenie własnej działalności gospodarczej w Wielkiej Brytanii, to jednak brytyjskie prawo przewiduje kilka wyjątków od ogólnej zasady łatwości zakładania firmy. Większość z nich dotyczy pewnych sfer gospodarki, które brytyjski ustawodawca uznał za niezwykle ważne z punktu widzenia potencjalnych konsumentów – tak też wymóg uzyskania specjalnej licencji bądź też zezwolenia związany jest z usługami bankowymi oraz ubezpieczeniami, a także doradztwem inwestycyjnym i handlem. Nie są to jednak bariery nie do przejścia i działalność gospodarcza w Wielkiej Brytanii jest na wyciągnięcie ręki.

 

źródło: http://www.admiraltax.pl/firma-w-anglii

ekonomia : :